11. května – turnaj Litvínov U8, U10, U12, U14
8. června – turnaj Cheb U10, U12, U14, U16
22. června – turnaj Hrob

Stalo se

Turnaj Breitenbrunn

Dne 13. dubna se naši nejmladší závodníci zúčastnili turnaje v německém Breitenbrunnu. 1. místo: Ondřej Šimo, Melissa Vokounová; 2. místo: Miroslav Krofta; 4. místo: Vojtěch Sháněl.

Randori Chomutov

Dne 13. dubna proběhlo v Chomutově otevřené randori, kterého se zúčastnilo přes 100 závodníků z domácího TJ VTŽ Chomutov, JUDO KADAŇ, Judo 15. ZŠ Most, Pro sport Teplice, Judo Ústí nad Labem a SK Vyhlídka Ústí nad Labem.

Seminář Gonosen-no-kata a sebeobrana

3 členové našeho klubu se 7. dubna zúčastnili semináře organizovaného Kolegiem danů.

Bystřičák

Volného školního dne jsme využili 28. března k pravidelné ekologické pomoci městu Kadaň. Po úklidu Bystřičáku jsme pokračovali tréninkem sebeobrany spolu s členy kroužku KVZ Chomutov.

Kata Pordenone

Dne 23. března se početná česká sestava zúčastnila soutěže EJU Kata Tournament Pordenone 2024, mezi nimiž byli 3 závodníci z Ústeckého kraje. V Kodokan Goshin-jutsu se představil Pavel Mahn a Otto Černohorský (oba Judo Děčín), v Katame-no-kata Tomáš Hulínský (JUDO KADAŇ), který tvořil dvojici s Tomášem Šimáčkem (AC Sparta Praha Judo).

Randori Chemnitz

Dne 23. března jsme navštívili otevřený randori kemp v nedalekém Chemnitzu. Pořádajícím klubem Chemnitzer Polizeisportverein e.V. jsme byli vřele přijati. Akce se zúčastnilo 40 judistů kategorie U15 ze 7 klubů ze Saska a JUDO KADAŇ.

Werdau Masters

Dne 16. března byl Jakub Sika jediným naším zástupcem na 19. ročníku soutěže veteránů Internationale Sachsen Masters 2024. Vybojoval 2 x zlato (druhé v soutěži boje na zemi).

Turnaj Litoměřice

Dne 9. března jsme se zúčastnili turnaje v Litoměřicích. Ve starší přípravce si nejlépe vedla Melissa Vokounová, která vybojovala 1. místo. Ve stejné hmotnostní kategorii obsadil 3. příčku Ondřej Šimo. V kategorii mladších žákyň získala 3. místo také Solomiia Zhovtoshtan.
Druhý den pokračovali kategorie staršího žactva. 1. místo: Michal Čop; 2. místo: Valérie Pokorná; 3. místo Natálie Nehonská a Anna Zetková.

Krajská liga Karlovarského kraje

V silné sestavě 11 závodníků jsme se 24. února zúčastnili 1. kola Krajské ligy v Sokolově. Zlato vybojoval Jakub Pipota a Valerie Pokorná; 2. místo: Michal Čop, Natálie Nehonská, Michal Petráš, Kryštof Vlček a Melissa Vokounová; 3. místo: Klára Chroustová, Miroslav Krofta, Ondřej Šimo a Anna Zetková.

Sportovec roku

David Germek byl na základě dosažených výsledků nominován do ankety Sportovec roku 2023. Slavnostní vyhlášení proběhlo 16. února v Kulturním domě Střelnice. Více foto zde.

Dne 20. ledna proběhlo v Chomutově společné randori TJ VTŽ CHOMUTOV, JUDO KADAŇ, 15. ZŠ Most, SKP Most a Judo Louny. Akce se zúčastnilo přes 100 judistů.

Kata seminář

V prostorách klubu AC Sparta Praha Judo se dne 14. ledna konal pod záštitou Kolegia danů seminář zaměřený na Nage-no-Kata a Katame-no-Kata. Akce se zúčastnili 4 členové našeho klubu.

Randori kemp Merseburg

Jako každý rok jsme první lednovou sobotu (6. ledna) strávili na tréninkovém kempu v Merseburgu. Akce se zúčastnilo 150 judistů z 21 klubů z centrálního Německa a České republiky.

Kata seminář Leonding

V pátek 5. ledna se Jaroslav Zetek spolu s dalšími českými kata nadšenci zúčastnil semináře Kodokan Goshin-jutsu, který vedl Dr. Franz Edlinger. Seminář se konal v rakouském Leondingu.

Vánoční turnaj Chomutov

V hojném počtu jsme se zúčastnili tradičního vánočního turnaje v Chomutově, který se konal 9. prosince. 1. místo: Valérie Pokorná; 2. místo: Ondřej Hobík, Miroslav Krofta, Natálie Nehonská, Adam Sládek, Ondřej Šimo, Melissa Vokounová; 3. místo: Michal Petráš, Jakub Sháněl, Vojtěch Sháněl Solomiia Zhovtoshtan.

Úklid na Bystřičáku

Pravidelné ekologické akce se 26. října v první den podzimních prázdnin zúčastnilo 20 našich členů včetně několika rodičů a sourozenců. Všem, kteří náš klub přišli podpořit, děkujeme.

Dne 21. října se naši nejmladší závodníci zúčastnili turnaje v nedalekém německém Breitenbrunnu. Téměř všichni se dokázali mezi 222 závodníky převážně ze Saska prosadit. 1. místo: Jakub Sháněl, Adam Sládek, Melissa Vokounová, Solomiia Zhovtoshtan; 2. místo: Klára Chroustová, Michal Petráš; 3. místo: Ondřej Šimo.

Kralupy Cup

Jediným zástupcem našeho klubu byl 21. října na 25. ročníku Kralupy Cupu Tomáš Hulínský. V hmotnostní kategorii do 73 kg vybojoval 3. místo.

Pohár severu

Úspěšně si počínali naši závodníci na turnaji ve Varnsdorfu 14. října. V kategorii U14 vybojovali zlato: Michal Čop, Jakub Pipota a Anna Zetková. Stříbro přidal David Germek. V mladší kategorii U10 sbíraly zkušenosti Melissa Vokounová a Solomiia Zhovtoshtan. Obě skončily na 3. místě.

Kemp Merseburg

Dne 3. října jsme vyrazili na randori kemp do německého Merseburgu, kterého se zúčastnilo 140 závodníků ze 17 klubů.

Krajský přebor žactva

Dne 16. září se v Chomutově konal Krajský přebor mladšího a staršího žactva. Pro mladší žactvo to byla vrcholná soutěž, zatímco starší žáci sbírali body pro postup na Přebor České Republiky.
1. místo: Anna Zetková; 2. místo: Michal Čop, David Germek, Jakub Pipota, Valérie Pokorná; 3. místo: Natálie Nehonská.

Český pohár Brno

Ve dnech 9. a 10. září se naši závodníci zúčastnili Českého poháru v Brně. Na vyhlášeném mezinárodním turnaji startovalo 753 závodníků. Bohužel výkony kadaňských borců nestačily na medailové pozice.

Letní soustředění

Na konci prázdnin 21. až 25. srpna jsme se intenzivně připravovali na nadcházející sezónu. Letního soustředění se zúčastnilo 21 dětí.

Hrobský pohár

Úspěšné medailové tažení jsme předvedli 24. a 25. června na turnaji v Hrobě. Kadaňští získali 5 zlatých (Ondřej Hobík, Valérie Pokorná, Ondřej Šimo, Melissa Vokounová a Slomiia Zhovtoshtan), 3 stříbrné (Michal Čop, Gankhulug Enkhbaatar, David Germek) a 1 bronzovou medaili (Adam Sládek).

Velká cena Kadaně

V neděli 21. května jsme ve sportovní hale uspořádali kvalifikační soutěž pro Přebor České republiky pro závodníky z Ústeckého kraje. Zúčastnilo se celkem 96 závodníků. Michal Čop, David Germek a Valérie Pokorná obsadili 1. místo; Natálie Nehonská 2. místo; Adam Danko a Jakub Pipota 3. místo.

Velká cena Chebu

V sobotu 20. května získala v kategorii U10 stříbrnou medaili na turnaji v Chebu Melissa Vokounová.

Krajský přebor dorostu

Dne 20. května startovali na KP v Chomutově 2 naši zástupci. Martin Vyboch i Gankhulug Enkhbaatar vybojovali bronz.

Velká cena Ústí nad Labem

Dne 6. května bodovali judisté z Kadaně na Velké ceně města Ústí nad Labem. Suverénním vítězem kategorie U14 do 42 kg se stal Jakub Pipota, který dokázal všechna utkání ukončit před časovým limitem na ippon. David Germek vybojoval 3. místo ve velmi dobře obsazené kategorii U14 do 50 kg. Michal Čop obsadil 3. místo U14 do 66 kg.

Dne 29. dubna jsme s 16 závodníky vyrazili na regionální turnaj do Karlových Varů. Soutěže se zúčastnilo 104 závodníků z Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje. Zlato vybojoval: David Germek, Valérie Pokorná, Jakub Pipota a Adam Sládek. 2. místo: Klára Chroustová, Michal Petráš, Jan Vacula, Kryštof Vlček a Anna Zetková. 3. místo: Hynek Černý, Natálie Nehonská, Ondřej Pleticha, Jan Smetánka, Melissa Vokounová, Martin Zetek a Solomiia Zhovtoshtan.

Dne 27. dubna jsme uklízeli svěřenou lokalitu. Děkujeme všem účastníkům, že svou aktivitou přispěli k podpoře fungování klubu.

Velikonoční turnaj Teplice

Dne 15. dubna se výběr starších žáků zúčastnil 14. ročníku Velikonočního turnaje v Teplicích. Jakub Pipota s přehledem zvítězil v kategorii do 46 kg. Jan Vacula obsadil 2. místo v kategorii +73 kg.

Velká cena města Most

Dne 1. dubna naši nejmladší závodníci bodovali na 20. ročníku Velké ceny města Most. Nejlépe si vedl Jakub Sháněl, který zvítězil ve všech zápasech před časovým limitem na ippon. Další výsledky: 2. místo: Klára Chroustová, Natálie Nehonská, Valérie Pokorná, 3. místo: Adam Sládek.

Oblastní randori Chomutov

V sobotu 25. března jsme se zúčatnili společného tréninku v Chomutově. Přítomno bylo 66 judistů ze 4 klubů z Chomutova, Kadaně a Mostu.

Velká cena Litoměřic

Dne 11. března se naši starší žáci zúčastnili 1. kola kvalifikace na Přebor ČR. 2. místo vybojoval Filip Molnár, Jakub Pipota a Jan Vacula; 3. místo David Germek.

Krajská Liga Karlovarského kraje

Dne 25. února jsme zúčastnili turnaje v Sokolově, na kterém jsme měli možnost poměřit síly se závodníky z Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje. 1. místo pro Kadaň vybojoval: David Germek, Natálie Nehonská; 2. místo: Valérie Pokorná; 3. místo: Hynek Černý, Adam Danko, Filip Molnár, Oliver Vymětal a Solomiia Zhovtoshtan.